• Program
  • Hizmetler
  • Fiyatlar
  • Ekstra turlar
  • Diğer bilgiler

 

1. Gün
      İSTANBUL,   MADRİD,   RİO DE JANEİRO  
İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminali check-in kontuarında konuklarımızla buluşarak bilet ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyor, ardından İberia Hava Yolları ile Madrid aktarmalı olarak Rio de Janeiro'ya hareket ediyoruz.

2. Gün        RİO DE JANEİRO  
Sabah Rio de Janeiro'ya varışımızın ardından havalimanında karşılanarak Rio de Janeiro şehir turumuzu yapıyoruz.
Guanabara Körfezi, dünyaca ünlü Copacabana ve Ipanema Plajları, Katedral, Şehir Tiyatrosu, Corcovado, Vali Konağı, Belediye Binası, Güzel Sanatlar Müzesi, Milli Kütüphane, Vargas Caddesi ve Karnaval'ın yapıldığı Sambadrom ziyareti gezimizde panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Sugar Loaf turumuzu yapıyoruz. Şehrin kuzeyine doğru giderken Copacabana plajını geçerek Rio tünelinin diğer tarafı Botafago ve Flamengo plajlarını gördükten sonra Urca semtine varıyoruz. Teleferik ile Urca tepesine çıkıp kısa bir gezi yaptıktan sonra ikinci bir teleferik ile Sugar Loaf kayasının tepesine varıyoruz. Denizden yüksekliğin 420m. olduğu tepede şehrin güzel manzarasını deniz tarafından seyrediyoruz. Turumuzun ardından otelimize transferimizi gerçekleştiriyor ve odalarımıza yerleşerek dinleniyoruz.

3. Gün        RİO DE JANEİRO
Sabah kahvaltımızın ardından kişisel gezi ve aktiviteleriniz için günümüz serbest. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenleyeceğimiz Corcovado turumuzu yapıyoruz.
Ave. Atlantica'da Copacabana plajından ayrılarak Corcovado tünelini geçip Cozmo Velho semtine varıyoruz. Kısa bir yürüyüşten sonra tepeye çıkmak üzere dişli tramvaya binerek 710m yükseklikteki Hazreti İsa Heykelin'e varıyoruz. 1145 ton ağırlığında ve 38 m. yüksekliğe sahip ve Rio şehrinin sembolü olan Cristo Redentor´u (İsa Heykeli) ziyaret ediyoruz. Aynı zamanda Rio´nun nefis manzarasını buradan seyretme fırsatını buluyoruz. Akşam dileyen misafirlerimizle barbekü yemeğimizin ardından Brezilya'nın ünlü dansı Samba'yı Plataforma'da kabare show eşliğinde seyrediyoruz. (ekstra) Bu show aynı zamanda karnavalın nasıl olduğu hakkında bir fikir edinmemizi sağlayacak. Show sonrası otelimize dönüyoruz.

4. Gün        RİO DE JANEİRO
Sabah otelde kahvaltı sonrası günümüz kişisel aktivite ve alışverişleriniz için serbest zaman olara planlanmıştır. . Dileyen misafirlerimizle öğle yemekli tam gün tropik adalar tekne gezimize çıkıyoruz. (ekstra) Rio'nun güneyine doğru giderken Barra Bölgesi'ni geçip yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuktan sonra Sepetiba Körfezi'ne varıyoruz. İskeleden büyük bir tekne ile tropik adalar arasında gezintimizi yaptıktan sonra Bernardo Adası'nın plaj kenarında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası yüzme ve güneşlenme imkânımız olacak. Akşamüstü otelimize dönüyoruz.

5. Gün        RİO DE KANEİRO,  IGUASSU  
Sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılarak havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Iguassu'ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer oluyoruz. Öğleden sonra yapacağımız Brezilya Şelaleleri turumuz esnasında küçük patika yoldan Iguassu Nehri Vadisi'ne doğru inerken 275 adet şelalenin akışını seyrediyoruz. Iguassu şelaleleri, Alvar Nuñez Cabeza de Vaca tarafindan dünyaya tanıtılarak meşhur edilmiş olan yeryüzünün en önemli doğal güzelliklerinden birisidir. Brezilya ve Arjantin sınırında 300.000 hektarlık milli park içerisinde yer almaktadır. Şelaleler, Paraguay sınırı yakınlarında Paraná Nehri'ne dökülmektedirler. Dileyen misafirlerimiz öğleden sonra Iguassu Şelaleleri'nde botlarla yapılan ve büyük heyecan yaşatan tura katılabilirler.(ekstra) Akşam dileyen misafirlerimizle Raffa Inn'de yemekli folklorik showa katılıyoruz. (ekstra) 5 Latin Amerika Ülkesinin son derece güzel folklorik danslarını seyredebilirsiniz.

6. Gün        IGUASSU   BUENOS AİRES
Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak havalimanına transfer oluyor ve yerel havayolu ile Arjantin'in başkenti ve Güney Amerika'nın da en büyük kentlerinden Buenos Aires'e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından havalimanında karşılanarak panoramik Buenos Aires şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında şehrin önemli merkezleri, Parlamento Binaları, gül bahçeleri ve şehir katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Tango'nun doğum yeri olarak kabul edilen La Boca Semti'ni gezerek, meşhur şehir mezarlığını ziyaret ediyoruz. Ardından Tigre turumuza çıkıyoruz. Buenos Aires dünyanın en geniş deltası olan Parana Nehri Deltası kenarında kurulmuştur. Şehrin liman bölgesini geçerek delta gerisindeki iskeleden nehir motoru ile yapacağımız gezi esnasında delta içindeki yüzlerce ada arasında dolaşırken, ülke zenginlerinin köşklerini ve yaşam tarzlarını gözlemliyebilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz.

7. Gün        BUENOS AİRES  
Sabah kahvaltı sonrası kişisel gezi ve aktiviteleriniz için serbest zaman olarak planlanmıştır. Dileyen misafirlerimizle Güney Amerika anakarasının güneyinde ve Surinam'dan sonraki en küçük ikinci ülkesi olan Uruguay turumuzu yapıyoruz.(ekstra) Deniz otobüsü ile ülkeye varışımızın ardından Uruguay'ın en güzel şehri ve Unesco Dünya mirası listesindeki eski Portekiz koloni şehri olan Colonia'ya hareket ediyoruz. Turumuzun ardından Buenos Aires'e dönüyoruz. Dileyen misafirlerimizle akşam yemeğimizi Arjantin'in milli dansı olan tango show eşliğinde Arjantin tango kulüplerinden birinde alıyor ve meşhur Arjantin bifteğini tadıyoruz. (ekstra) Yemek sonrası otelimize dönüyoruz.

8. Gün        BUENOS AİRES,  MADRİD 
Sabah kahvaltımızın ve öğlen geçekleşecek olan otelden ayrılış işlemlerinin ardından sonra serbest saatlerimiz olacak. Akşam üstü havalimanına transfer oluyoruz. İberya Havayolları ile Madrid'e hareket ediyoruz.

9. Gün        MADRİD   İSTANBUL 
Sabah MADRİD'e varışımızın ardından aktarma yapıyoruz. İBERYA Hava Yolları ile İstanbul'a hareket ediyoruz. İstanbul'a vardığımızda bir başka gezimizde tekrar buluşmak ümidiyle siz dostlarımızla vedalaşıyoruz.

 Tur Ücretine Dahil Olan Servisler

• Air France Hava Yolları ile İstanbul / Paris / Rio de Janeiro gidiş ve Buenos Aires / Paris / İstanbul dönüş ekonomik sınıf dönüş uçuş bileti
• Rio de Janeiro / Iguassu / Buenos Aires arası yerel havayolları ile ekonomik sınıf uçuş biletleri
• Buenos Aires'de 2 gece 1. sınıf NH City Tower Otel veya benzeri otelde kahvaltı dahil konaklama,
http://www.nh-hotels.com/
• Iguassu'da 1 gece 1. sınıf Bourbon Cataratas otel veya benzeri otelde kahvaltı dâhil konaklama,
http://www.bourbon.com.br/
• Rio de Janeiro'da 3 gece 1. sınıf Porto Bay Otel veya benzeri otelde kahvaltı dâhil konaklama,
http://www.portobay.com/
• Programda belirtilen tüm transferler,
• Rio de Janeiro'da yarım gün panoramik şehir turu,
• Rio de Janeiro'da panoramik Sugar Loaf turu,
• Iguassu şelaleleri turu,
• Buenos Aires'de yarım gün panoramik şehir turu,
• Buenos Aires'de panoramik Delta, Tigre turu,
• Havalimanı vergileri ve hizmet bedeli,
• Zorunlu seyahat güvence paketi
• Profsyonel rehberlik hizmetleri

Tur Ücretine Dahil Olmayan Servisler

• Yurtdışı çıkış harç pulu (kişi başı 15 YTL)
• Buenos Aires havalimanı çıkış vergi ücreti (kişi başı 25 USD olup yolcular tarafından havalimanında ödenmektedir)
• Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri,
• Programda ekstra olarak belirtilen turlar, (minimum 15 kişilik katılım için geçerli fiyatlardır)
* Tam gün öğle yemekli Tropik Adalar turu, kişi başı 100 €
* Yarım gün Corcovado turu, kişi başı 60 €
* Plataforma'da kabare show ve Samba eşliğinde barbekü akşam yemeği, kişi başı 110 €
* Uruguay turu, kişi başı 110 €
* Buenos Aires'de tango showlu akşam yemeği, 80 €
* Iguassu şelaleleri bot turu, kişi başı 100 EURO
• Otelde ve diğer mekanlardaki tüm şahsi harcamalar.


 

GÜNEY AMERİKA GEZİSİ FİYATLARI

FİYATLAR  ( Kişibaşı)  
YETİŞKİNLER 5127 TL
TEK KİŞİ 5885 TL
2-11 YAŞ 4413 TLGEZİ BOYUNCA İŞTİRAK EDEBİLECEĞİNİZ EKSTRA TURLAR

 

• Programda ekstra olarak belirtilen turlar,
  (minimum 15 kişilik katılım için geçerli fiyatlardır)

* Tam gün öğle yemekli Tropik Adalar turu, kişi başı 100 €
* Yarım gün Corcovado turu, kişi başı 60 €
* Plataforma'da kabare show ve Samba eşliğinde barbekü akşam yemeği,
  kişi başı 110 €
* Uruguay turu, kişi başı 110 €
* Buenos Aires'de tango showlu akşam yemeği, 80 €
* Iguassu şelaleleri bot turu, kişi başı 100 EURO

• Belirtilen tur programları hakkında detaylı bilgi almak için lütfen acente yetkilisine danışınız.


ÖNEMLİ DUYURU

1 Mart`tan itibaren geçerli olmak üzere, Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı ve Avrupa Sivil Havacılık Konferansı kuralları gereğince havayolu ile seyahat edecek yolcuların seyahatleri esnasında uçak içinde yanlarında bulunduracakları el ve kabin çantalarında taşıyabilecekleri sıvılarda kısıtlamaya gidilmiştir.

Gümrüksüz mağazadan veya uçuş esnasında satın alınan sıvı ürünler görevli tarafından faturası ile birlikte özel poşete konulacak ve poşetin ağzı yapıştırılacaktır. Bu poşet ve ürüne ait fatura güvenlik kontrol noktasında kontrol edildikten sonra, uçağa alınmasına müsaade edilecektir.

Her yolcu 1 adet plastik poşet taşıyabilir ve poşet içindeki her bir ürün maksimum 100 ml olabilir.

Son varış noktasına başka bir havaalanında aktarma yaparak seyahat ediliyorsa, mağazada veya uçakta verilen özel gümrüksüz alışveriş torbasının son inilecek havaalanına kadar açılmaması gerekmektedir. Aksi halde aktarma yapılan alanda poşetin içeriğine el konulabilir.
Kısıtlamaya dahil olan bazı sıvı maddeler:

*Su, şurup, içki dahil her türlü sıvı, kremler, losyonlar, yağlar, parfümler, maskara ve benzer makyaj malzemeleri, traş köpükleri, deodorantlar, her türlü macun kıvamındaki maddeler, reçel veya bal gibi tam katı olmayan yiyecekler, kontak lens sıvıları, şampuanlar ile bu maddelere benzeyen diğer maddeler.

Check-in'e verilen uçakaltı bagajda herhangi bir sıvı kısıtlaması uygulanmadığı için, çantalarınızı hazırlarken uygulamaya giren kısıtlamaları göz önünde bulundurarak, sıvı ürünleri uçakaltı bagajlarınıza koymanız önerilmektedir.

Bebek ile seyahat eden yolculara mama/süt veya ilaç kullanımı zorunlu olan kişilere ilaç için, seyahat süresince yeterli olacak miktarda ve orijinal ambalajında bulundurmaları için istisna uygulanabilir, ancak kontrol noktasında mama veya ilacı tatmaları veya hastalığı/ilacı belgelendirmeleri istenebilir.

THY'DEN UYARI: ALANA ERKEN GELIN!

THY, CHECK IN VE BAGAJ ISLEMLERININ SONA ERIS ZAMANLARINI DEGISTIRDI.

THY'DE YAPILAN YAZILI ACIKLAMAYA GORE, YAZ TARIFESINE BAGLI OLARAK ARTAN YOLCU TRAIGI VE HAVALIMANINDA LIKIT KONTROLU ISLEMLERI NEDENIYLE, 1 MAYIS 2009 TARIHINDEN ITIBAREN, ATATURK HAVALIMANI'NDAKI CHECK IN VE BAGAJ ISLEMLERINI IC HATLARDA UCUSA 45 DAKIKA, DIS HATLARDA ISE UCUSA 1 SAAT KALA SONA ERECEK SEKILDE DEGISTIRILDIGI BILDIRILDI.