• Program
 • Hizmetler
 • Fiyatlar
 • Ekstra turlar
 • Diğer bilgiler

 
1.GÜN İSTANBUL - VENEDIK

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde saat 05:00'da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerini takiben Türk Havayolları tarifeli seferi ile saat 07.00'de Venedik'e hareket. Saat 08:30'da inişimizi takiben özel otobüsümüz ile yapılacak gondollar şehri Venedik'te yapılacak olan panoramik şehir turunda çıkıyoruz.Bu turumuzda; San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Arzu edenler rehberiniz düzenleyeceği extra gondol gezisine katılabilirler. Akşam üzeri serbest zaman.
Gece konaklama otelimizde.

2.GÜN VENEDIK(VERONA)
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler ekstra olarak yapılacak olan Romeo ve Juliet'in evi olarak bilinen Verona gezisine katılabilirler.Gezi sonrası otelimize geri dönüş.
Gece konaklama otelimizde.

3.GÜN VENEDIK (SAN REMO)- ANTIBES
Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Antibes'e hareket.
Yol üzerinde panoramik San Remo şehir turu yapılacaktır. Tur bitiminde Antibes'deki otelimize transfer ve serbest zaman.
Geceleme yine otelimizde.

4.GÜN ANTIBES - (NICE-CANNES) (MONACO&MONTE CARLO)
Sabah kahvaltı sonrası panoramik Cannes şehir turu düzenliyoruz. Cannes Kilisesi, yat limanı, Festival Sarayı bu gezimiz sırasında görebileceğimiz yerler arasında. Öğlen Fransız Rivierası'nın en güzel kenti Nice'i panoramik turla geziyoruz. Promenade Des Anglais, Çiçek Meydanı, Rus Kilisesi ve Akropol gezi sırasında ziyaret edeceğimiz yerler arasında bulunmakta. Akşam arzu edenlere ekstra olarak Monaco şehri ve Montecarlo kumarhaneleri gezisine iştirak edebilirler.
Geceleme otelimizde.

5.GÜN ANTIBES - FLORANSA(MONTECATINI)
Sabah kahvaltı sonrası Floransa'ya hareket. Rönesans'ın doğduğu şehir olan  Floransa'dayapacağımız panoramik gezide; Duomo Kilisesi (Santa Maria Deella Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signoria, Michelangelo Tepesi görülecek yerler arasındadır.Akşam üzeri Montecatini Bölgesi'ndeki otelimize transfer ve yerleşme.
Geceleme otelimizde.

6.GÜN FLORANSA (SIENA)- ROMA
Sabah kahvaltı sonrası Roma'ya transfer. Yol üzerinde tüm grubun katılımı ile ekstra Siena turu imkanı. Roma'ya varışımızın akabinde yapılacak olan panoramik şehir turunda; Colosseo, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emmanuelle Anıtı, Roma Forum, İmperial Forum, Via Del Corso, Vatikan Cumhuriyeti, St. Pietro Katedrali görülecek yerler arasındadır. Şehir gezisi sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

7.GÜN ROMA (NAPOLI&POMPEI)
Sabah kahvaltı sonrası şehri keşfetmek için serbest zaman veriyoruz. Arzu edenlere tam gün olarak düzenlenen, tipik İtalyan şehri olan Napoli ve Vezüv Yanardağı'nın püskürmesiyle kül bulutu altında kalan ve taşlaşmış bedenlerin görüldüğü antik şehir Pompei turu.
Akşam konaklama Roma'daki otelimizde.

8.GÜN ROMA - İSTANBUL
Sabah kahvaltı sonrası Roma Havalimanı'na transfer. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları'nın tarifeli seferi ile saat 08:25'da İstanbul'a hareket.Saat 11:55'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 

 • Türk Havayolları özel seferi ile İstanbul / Venedik – Roma / İstanbul gidiş – dönüş uçak bileti
 • Floransa Montecatini bölgesinde 3* Terme Pellegrini (vb) otelde 1 gece oda- (zengin continental) kahvaltılı konaklama
 • Roma'da yarı merkezi 3* Holiday Inn San Giovanni (vb) otelde 2 gece oda, zengin Continental kahvaltılı konaklama
 • Venedik de Noventa Di Piave Bölgesinde 4* Omnia(vb) otelde 2 gece oda, zengin Continental kahvaltılı konaklama
 • Antibes'de 3* otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri,
 • Tüm şehirlerarası transferler,
 • Yarım günlük panoramik Nice, Cannes, San Remo,Floransa, Roma ve Venedik şehir turları,
 • Hip Travel profesyonel rehberlik hizmetleri,
 • KDV Dahildir.
 • Havaalanı ve güvenlik vergileri, Atatürk havalimanı yer hizmetleri 
 • Venedik'te Vaporetto ücreti 
 • Assit Card Seyahat Sigortası Zorunludur. ((Vize alınamaması durumunda 1000 Euro'ya kadar geri ödeme,kaza,hastalık masrafları,bagaj kaybolması, hırsızlık sonucu maddi kayıp vs. limitler dahilinde Assist Card Seyahat Sigortası tarafından karşılanmaktadır.)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İtalya vize ücreti 110 EURO (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)
 • Yurt dışı çıkış konut fonu bedeli 15 YTL (Yurt dışı cıkış harclarını seyahat öncesi ilgili bankalara yatırmanız gerekmektedir.)
 • Ekstra turlar

 

 
GEZİ BOYUNCA KATILABİLECEĞİNİZ EKSTRA TURLARIMIZ


GONDOL GEZİSİ .....(25 Euro)
(Min 6 kişi)
VERONA & GARDA GÖLÜ TURU VERONA - GARDA TURU 60 Euro
Floransa gibi İtalya'nın en güzel şehirlerinden olan Verona gezisi. Bu gezimizde Romeo ve Juliet'in hikayesine konu olan romantik Verona kentini geziyoruz. İtalya'nın en büyük ikinci arenası ve Sinyorlar Meydanı'nı görülmesi gereken yerlerden bazıları. Verona turu bitiminde Garda Gölü'ne hareket ediyoruz.

MONACO & MONTECARLO MONACO - MONTECARLO
.....( 55 Euro)
Dünya sosyetisinin 1900'lü yıllardan itibaren meşhur ettiği bu kente, küçük bir krallığın ne kadar ihtişamlı olabildiğine tanıklık ediyoruz. Prens Rainer'in yaşadığı Monaco Sarayı'nı gezimize dahil ettikten sonra dünyaca meşhur Montecarlo kumarhanelerinde şansınızı değerlendirme imkanı tanıyoruz.

SIENA SIENA.....(40 Euro)
Siena, Italya'nın en sevimli ortaçağ şehridir diyebiliriz..Daracık ilginç yapıya sahip sokakları gerçekten görülmeye değer. Ayrıca çok güzel ve dünyaca ünlü PALIO dedikleri at yarışlarının yapıldığı CAMPO meydanı, ayrıca görülmesi gereken yerler arsında. İtalya'nın en zengin katedrallerinden olan DUOMO ve vaftizhane ile ünlü vitraylarla süslü SAN DOMENICA kilisesi görülecek yerler arasında.

NAPOLİ & POMPEİ NAPOLI - POMPEI TURU.....( 80 Euro )
Tam günlük bu turumuzda; Antik Roma İmparatorluğu zamanında insanların Vezüv Yanardağı'nın lavaları ile  taşlaştığı mekanlarda geçmişe yolculuk. Vezüv yanardağının yerle bir ettiği, şimdi açık müze olan Pompei antik kenti, zaman yolculuğu yapmışçasına yerel rehber eşliğinde geziliyor.

ÖNEMLİ DUYURU

 

1 Mart`tan itibaren geçerli olmak üzere, Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı ve Avrupa Sivil Havacılık Konferansı kuralları gereğince havayolu ile seyahat edecek yolcuların seyahatleri esnasında uçak içinde yanlarında bulunduracakları el ve kabin çantalarında taşıyabilecekleri sıvılarda kısıtlamaya gidilmiştir.

Gümrüksüz mağazadan veya uçuş esnasında satın alınan sıvı ürünler görevli tarafından faturası ile birlikte özel poşete konulacak ve poşetin ağzı yapıştırılacaktır. Bu poşet ve ürüne ait fatura güvenlik kontrol noktasında kontrol edildikten sonra, uçağa alınmasına müsaade edilecektir.

Her yolcu 1 adet plastik poşet taşıyabilir ve poşet içindeki her bir ürün maksimum 100 ml olabilir.

Son varış noktasına başka bir havaalanında aktarma yaparak seyahat ediliyorsa, mağazada veya uçakta verilen özel gümrüksüz alışveriş torbasının son inilecek havaalanına kadar açılmaması gerekmektedir. Aksi halde aktarma yapılan alanda poşetin içeriğine el konulabilir.
Kısıtlamaya dahil olan bazı sıvı maddeler:

*Su, şurup, içki dahil her türlü sıvı, kremler, losyonlar, yağlar, parfümler, maskara ve benzer makyaj malzemeleri, traş köpükleri, deodorantlar, her türlü macun kıvamındaki maddeler, reçel veya bal gibi tam katı olmayan yiyecekler, kontak lens sıvıları, şampuanlar ile bu maddelere benzeyen diğer maddeler.

Check-in'e verilen uçakaltı bagajda herhangi bir sıvı kısıtlaması uygulanmadığı için, çantalarınızı hazırlarken uygulamaya giren kısıtlamaları göz önünde bulundurarak, sıvı ürünleri uçakaltı bagajlarınıza koymanız önerilmektedir.

Bebek ile seyahat eden yolculara mama/süt veya ilaç kullanımı zorunlu olan kişilere ilaç için, seyahat süresince yeterli olacak miktarda ve orijinal ambalajında bulundurmaları için istisna uygulanabilir, ancak kontrol noktasında mama veya ilacı tatmaları veya hastalığı/ilacı belgelendirmeleri istenebilir.

THY'DEN UYARI: ALANA ERKEN GELIN!

THY, CHECK IN VE BAGAJ ISLEMLERININ SONA ERIS ZAMANLARINI DEGISTIRDI.

THY'DE YAPILAN YAZILI ACIKLAMAYA GORE, YAZ TARIFESINE BAGLI OLARAK ARTAN YOLCU TRAIGI VE HAVALIMANINDA LIKIT KONTROLU ISLEMLERI NEDENIYLE, 1 MAYIS 2009 TARIHINDEN ITIBAREN, ATATURK HAVALIMANI'NDAKI CHECK IN VE BAGAJ ISLEMLERINI IC HATLARDA UCUSA 45 DAKIKA, DIS HATLARDA ISE UCUSA 1 SAAT KALA SONA ERECEK SEKILDE DEGISTIRILDIGI BILDIRILDI.