• Program
 • Hizmetler
 • Fiyatlar
 • Ekstra turlar
 • Diğer bilgiler
 


1.GÜN İSTANBUL - ST PETERSBURG

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 11:30 da buluşma.Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları TK1401  uçuşu ile saat 13:25'de St Petersburg'a hareket.Saat 17:50'de varışta otele transfer ve yerleşme Geceleme otelimizde.

2.GÜN ST PETERSBURG
Otelde sabah kahvaltı sonrası panoramik St.Petersburg şehir turu gerçekleştirilecektir.Yarım günlük turumuzda şehrin kalbi olarak adlandırılan ünlü Nevski Caddesi, devasa St Isaac Katedrali, muhteşem cephesi ile Amirallik Binası, şair ve yazar Puşkin`in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı,devrimin simgesi Aurora Gemisi ve 70 km`lik ünlü Neva Nehri gibi şehrin simgesi haline gelmiş yerleri panoramik turumuz kapsamanında görülebilecektir.
Şehir turu sonrası arzu edenlerin ekstra olarak katılabilecekleri Puşkin ve Tsarskoye Selo Turu organize edilmiştir. Puşkin Kasabası çarlık döneminde çar ve ailesinin yaz aylarını geçirdiği yerdir. Eski ismi Tsarskoye Selo Çar Köyü anlamına gelir.Çar ailesinin yazlık ikametgahı Katerina Sarayı  iç dekorasyonu ve güzelliğinin yanında dillere destan amber odasıyla görülmeye değerdir. 2. Dünya savaşı sırasında Naziler tarafından Karargah olarak kullanılan saray savaşın bitiminde tahrip edilmiş ve amber odasındaki amberler sökülerek götürülmüş. Savaştan sonra saray restore edilmiştir. Herkesin büyük merakla beklediği Amber Odası büyük gayretler sonucu 2003 yılından itibaren tekrar ziyaretçilere açılmıştır.Akşam arzu edenler ile ekstra Kazak Dansları gösterisi.Geceleme otelimizde.

3.GÜN ST PETERSBURG
Otelde sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden yolcularımız ile ekstra  Hermitage Müzesi turu. Hermitage dünyanın en büyük sanat müzesidir. Katerina'nın kış sarayı olarak inşaa ettirdiği binalar kompleksi günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.1760`dan itibaren Rus Çarlarının kış aylarını geçirdiği bu muhteşem binalar Barok mimarisinin baş yapıtları arasında. Günümüzde 1057 adet oda ve salonda Leonardo, Van Gogh, Michaelangelo, Rembrandt ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergileniyor. Louvre, British Museum, Metropolitan mı yoksa Hermitage mı sorusunun yanıtını ancak gezdikten sonra verebileceksiniz. Öğleden sonra arzu eden yolcularımız ile ekstra Kanal Turu .Geceleme otelimizde.

4.GÜN ST PETERSBURG - NOVGOROD
Otelde sabah kahvaltıdan sonra takribi 3 saat sürecek otobüs yolculuğu ile Novgorod'a hareket. Varışta birçok tarihi eserin yer aldığı ve Dünya Miras listesinde yer alan Novgorod'u tanımak için şehir turuna çıkacaksınız.Bu tur esnasında Facets Sarayı, 11.yy da inşa edilmiş olan St Sofia Katedrali,Kremlin,Etnoğrafya müzesini göreceksiniz, ayrıca arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Ahşap Mimari Müzesi ve Yuriev Manastırını ziyaret edebilirler.Tur sonrası otelimize transfer,yerleşme ve geceleme .

5.GÜN NOVGOROD-TVER-KLİN-MOSKOVA
Otelde sabah kahvaltıdan sonra özel otobüsümüzle hareket. Yolda ilk molanızı Tver şehrinde vereceksiniz. Daha sonra hareketle  Klin'e varışta  burada ünlü besteci  Pietr Tchaikovsky Müzesini ziyaret edeceksiniz, daha sonra Moskova'ya hareket.Varışta otelinize transfer yerleşme ve geceleme.

6.GÜN MOSKOVA
Otelde sabah kahvaltıdan sonra yapacağınız panoramik şehir turunda Leningrad caddesi,Tverskaya caddesi,Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka  meydanı, KGB Merkezi, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi,Meclis Binası görülecek yerler arasındadır.Öğleden sonra arzu eden yolcularımız için  ekstra olarak düzenlenecek Kremlin +2 Katedral Turu organize edilecektir. Bu turda tarih boyunca Rus çarları ve Sovyet liderlerine ev sahipliği yapmış Kremlin Sarayı ve çarların taç giyme töreninin yapıldığı Assumption Katedrali ile Archangel Michael (Başmelek Mikail) kilisesi görülecektir. Daha sonra ekstra olarak düzenlenecek olan  Metro & Arbat sokağı turu planlanmıştır. Her bir istasyonu ayrı bir sanat eseri olarak nitelendirilen Moskova metrosu gezilecek ve daha sonra ünlü Arbat sokağında misafirlerinize serbest zaman verilecektir. Geceleme yine otelimizde...

7.GÜN MOSKOVA - İSTANBUL
Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra ekstra olarak düzenlenecek olan Borodino Panorama & Novodevichi turu.  Napolyon ile yapılan Fransa – Rusya savaşının efektlerle sergilendiği muhteşem Borodino Panoraması ve takiben Nazım Hikmet'in mezarının da bulunduğu Rusya tarihinde önemli ve prestijli insanların gömüldüğü Novodeviçi mezarlığı ziyareti ve her türlü hediyelik  ve antika eşyaların satıldığı İzmailova Pazarı gezisi.Tur sonrası havaalanına transfer ve TK1416 sayılı sefer ile saat 18:25de İstanbul'a hareket.Saat 20:40da İstanbul'a varış.Gezimizin sonu .


 
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Havayolları  ile İstanbul-St Petersburg/Moskova- İstanbul uçak bileti.
 • Uçakta kişibaşı 20 kg bagaj taşıma hakkı (üstü ücrete tabidir)
 • Belirtilen otellerde toplam 6 gece 7 gün oda kahvaltı Konaklama
 • St.Petersburg – Novgorod – Moskova  otobüs transferi
 • Alan / Otel / Alan transferleri
 • Yarım günlük Moskova,Novgorod,  St.Petersburg  panoramik şehir turları
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Havaalanı güvenlik vergileri ve Atatürk havalimanı yer hizmetleri
 • Assist Card seyahat sigortası   ZORUNLUDUR.(Vize alınamaması durumunda 1000 Euro. ya kadar geri ödeme, kaza,hastalık masrafları,bagaj kaybolması, hırsızlık sonucu maddi kayıp vs. limitler dahilinde Assist Card Seyahat Sigortası tarafından karşılanmaktadır.)
 • KDV Dahildir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yurt dışı çıkış fonu                            15 TL
 • Vize işlem ve ücreti.                    80 Euro
 • Ekstra turlar

 
RUSYA TURU
4* Oteller
İki kişilik odada kişi başı
1670 TL
İlave yatak
1670 TL
tek kişi
2183 TL
0-2 yaş çocuklar
379 TL
2-12 yaş çocuklar
1447 TL

 
PUŞKİN & KATERİNA SARAYI

Puşkin Kasabası çarlık döneminde çar ve ailesinin yaz aylarını geçirdiği yerdi. Eski ismi Tsarskoye Selo Çar Köyü anlamına gelir. Çar ailesinin yazlık ikametgahı Katerina Sarayı iç dekorasyonu ve güzelliğinin yanında dillere destan amber odasıyla görülmeye değer. 2. Dünya savaşı sırasında Naziler tarafından karargah olarak kullanılan saray savaşın bitiminde tahrip edilmiş ve amber odasındaki amberler sökülerek götürülmüş. Savaştan sonra saray restore edilmiş.Herkesin büyük merakla beklediği Amber Odası büyük gayretler sonucu 2003 yılından itibaren tekrar ziyaretçilere açık.
ÜCRETİ: 50 Euro

SİBİRYA & KAZAK DANSLARI FOLK SHOW
Rusya'nın değişik yörelerinden esintiler taşıyan dans, müzik ve renk cümbüşü. 2 saate yakın süren programda Geleneksel Rus müzik ve danslarının yanında Don Kazaklarının gösterisi ayrı bir yer tutuyor.
ÜCRETİ:45 Euro

HERMİTAGE MÜZESİ
Müzelerin Anası olarak nitelendirilen Hermitaj, büyüklüğü ve sahip olduğu birbirinden değerli eserleri ile bu ünvanı hak ediyor. Beş binadan oluşan Hermitajda 1050 salon vardır. 18. yüzyılın ortalarından itibaren Romanovların yaşadığı kışlık saray Hermitaj'a ait binalardan biridir. Leonardo Da Vinci, Rafael, Michelangelo, Rubens, Rembrandt, Van Gogh, Picasso gibi dev sanatçıların muhteşem eserlerininde aralarında olduğu dünyanın en büyük sanat koleksiyonunu barındıran Hermitaj her yıl Dünya'nın dört bir yanından gelen yüzbinlerce kişi tarafından ziyaret edilir.
ÜCRETİ: 40 Euro

KANAL TURU
Kuzeyin Venediği diye adlandırılan St.Petersburg 50'ye yakın irili ufaklı ada üzerine kurulmuştur. Bu adaların arasında bulunan kanal ve nehirlerde yapılan tekne turunda bu güzel şehrin bir başka yüzünü Şampanya ve Votkalarınızı yudumlayarak keşfetmenin keyfine varacaksınız..
ÜCRETİ:45 Euro

KREMLİN + 2 KATEDRAL
Kremlin, tarih boyunca Rus çarları ve Sovyet liderlerine ev sahipliği yapmıştır ve günümüzde de Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin'in çalışma ofisi buradadır. Çok önemli tarihsel değere sahip olan Kremlin, devlet yönetim merkezi oluşunun yanı sıra kültür ve din merkezidir. Çarların taç giyme töreninin yapıldığı Uspenski (Meryem Ana'nın göğe yükselişi) Katedrali ile Archangel Michael (Başmelek Mikail) Kilisesi burada bulunur. Dünyanın en büyük çanı ve en büyük topu Kremlindedir.Tüm bu özellikleri, surları, bahçeleri, binaları ile Kremlin gerçek bir müzedir.
ÜCRETİ :45 Euro

METRO & ARBAT SOKAĞI
Sovyet Rusya'nın ihtişamını sergilemek amacıyla tablolar, heykeller, ve değişik süslemelerle adeta bir müze görünümünde olan ünlü Moskova Metrosu Dünyanın en güzel metrosu olarak nitelendirilmektedir.Trafiğe kapalı olan Arbat Sokağı Moskovalıların boş zamanlarında gezip dinlendiği yerlerin başında gelir. Sanatçılar değişik eserlerini burada sergilerler. Hediyelik eşyaların satıldığı tezgahlar ve mağazaları gezebilir, şirin kafelerde yorgunluk atabilirsiniz. Rus edebiyatının Babası sayılan Aleksandr Puşkin ve Karısı Natalya'nın yaşadığı evde Arbat Sokağındadır.
ÜCRETİ:25 Euro

BORODİNO PANORAMA MÜZESİ
1812'de Napolyon'un dev ordusu ile Rusya'ya saldırmasının ardından Borodino'da yapılan kanlı muharebenin tasvir edildiği 360 derecelik devasa tablo görenleri şaşkına çevirmektedir. Dünyanın bu alandaki sayılı müzelerinden biri olan Borodino Panoraması sanat ve tekniğin mükemmel bir bileşimi olarak kabul edilir.
ÜCRETİ : 35 Euro
 


ÖNEMLİ DUYURU

1 Mart`tan itibaren geçerli olmak üzere, Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı ve Avrupa Sivil Havacılık Konferansı kuralları gereğince havayolu ile seyahat edecek yolcuların seyahatleri esnasında uçak içinde yanlarında bulunduracakları el ve kabin çantalarında taşıyabilecekleri sıvılarda kısıtlamaya gidilmiştir.

Gümrüksüz mağazadan veya uçuş esnasında satın alınan sıvı ürünler görevli tarafından faturası ile birlikte özel poşete konulacak ve poşetin ağzı yapıştırılacaktır. Bu poşet ve ürüne ait fatura güvenlik kontrol noktasında kontrol edildikten sonra, uçağa alınmasına müsaade edilecektir.

Her yolcu 1 adet plastik poşet taşıyabilir ve poşet içindeki her bir ürün maksimum 100 ml olabilir.

Son varış noktasına başka bir havaalanında aktarma yaparak seyahat ediliyorsa, mağazada veya uçakta verilen özel gümrüksüz alışveriş torbasının son inilecek havaalanına kadar açılmaması gerekmektedir. Aksi halde aktarma yapılan alanda poşetin içeriğine el konulabilir.
Kısıtlamaya dahil olan bazı sıvı maddeler:

*Su, şurup, içki dahil her türlü sıvı, kremler, losyonlar, yağlar, parfümler, maskara ve benzer makyaj malzemeleri, traş köpükleri, deodorantlar, her türlü macun kıvamındaki maddeler, reçel veya bal gibi tam katı olmayan yiyecekler, kontak lens sıvıları, şampuanlar ile bu maddelere benzeyen diğer maddeler.

Check-in'e verilen uçakaltı bagajda herhangi bir sıvı kısıtlaması uygulanmadığı için, çantalarınızı hazırlarken uygulamaya giren kısıtlamaları göz önünde bulundurarak, sıvı ürünleri uçakaltı bagajlarınıza koymanız önerilmektedir.

Bebek ile seyahat eden yolculara mama/süt veya ilaç kullanımı zorunlu olan kişilere ilaç için, seyahat süresince yeterli olacak miktarda ve orijinal ambalajında bulundurmaları için istisna uygulanabilir, ancak kontrol noktasında mama veya ilacı tatmaları veya hastalığı/ilacı belgelendirmeleri istenebilir.

THY'DEN UYARI: ALANA ERKEN GELIN!

THY, CHECK IN VE BAGAJ ISLEMLERININ SONA ERIS ZAMANLARINI DEGISTIRDI.

THY'DE YAPILAN YAZILI ACIKLAMAYA GORE, YAZ TARIFESINE BAGLI OLARAK ARTAN YOLCU TRAIGI VE HAVALIMANINDA LIKIT KONTROLU ISLEMLERI NEDENIYLE, 1 MAYIS 2009 TARIHINDEN ITIBAREN, ATATURK HAVALIMANI'NDAKI CHECK IN VE BAGAJ ISLEMLERINI IC HATLARDA UCUSA 45 DAKIKA, DIS HATLARDA ISE UCUSA 1 SAAT KALA SONA ERECEK SEKILDE DEGISTIRILDIGI BILDIRILDI.