• PROGRAM
 • HİZMETLER
 • FİYATLAR
 • EKSTRA TURLAR
 • GENEL BİLGİLER

 
TAYLAND TURU PROGRAMI

1.Gün İstanbul-Kiev-Bangkok

Atatürk havalimanı dış hatlar terminalinde saat 06:50'de buluşma,pasaport ve check-in işlemlerini takiben Aerosvit Havayolları'nın tarifeli seferi ile saat 09:50 de Kiev'e hareket ve 11:50'de Kiev'e varış ve uçak değiştirme.Saat 14:00'da yine aynı havayolunun tarifeli seferi ile Bangkok'a hareket.

2.Gün Bangkok
Sabah 03:30'da Bangkok'a varış. Pasaport kontrolü ve bagaj işlemlerinden sonra özel otobüsümüz ile otelimize transfer ve dinlenme imkanı.Öğlen sonra rehberiniz eşliğinde yapacağınız Bangkok şehir turunda; Uyuyan Buda, Altın Buda, Oturan Buda, Parlamento Binası, Demokrasi meydanı, Kraliyet Caddesi ve Devlet Konukevi (Eski Parlamento) görülecek yerler arasındadır.Tur bitimi arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği  Bangkok Kanallar turuna katılabilirler. Bu turumuzda Bangkok şehrini ikiye bölen Chao Phraya Nehri'ndeki limandan özel teknemizle hareket edilecek ve nehir kıyısında Bangkok halkının zenginlik ile fakirliğin iç içe geçmiş hayat tarzını gözlemleme imkanımız olacak. Kraliyet ailesine ait teknelerin bulunduğu deniz müzesinin önünden geçerek kedi balıklarının çokça bulunduğu tapınağın önünde teknemizi durdurup fotoğraf çekiyor ve balıkları besliyoruz.
Aksam arzu edenler ile ekstra Chaophraya Princess Dinner Cruise'da canlı müzik eşliğinde akşam yemeği turu düzenlenecektir.
Geceleme otelinizde.

3.Gün Bangkok
Kahvaltıdan sonra alışveriş ve çevre gezisi için serbest zamanımız olacak. Arzu edenler ile ekstra olarak yapılacak olan tam günlük meşhur Yüzen Çarşı ve Rose Garden turu için otelimizden hareketedeceğiz. Bu turumuzda Bangkok dışına çıkılarak, önce bir Hindistan cevizi çiftliği gezdikten sonra Uzakdoğu'nun Venedik'i diye adlandırılan, yüzlerce su kanalının arasında kurulan köylerin içinden özel teknemiz ile geçerek Yüzen Çarşı'nın bulunduğu bölgeye geleceğiz. Bu bölge turizme açılmadan önce de yörede yaşayan köylü halk çevrenin taşıt trafiğine müsait olmaması sebebiyle küçük kanoları vasıtasıyla kanallardan geçerek burada kurdukları pazarda el emekleriyle yaptıkları hediyelik eşyaları, kendi yetiştirdikleri yöresel meyve ve sebzeleri satıyorlardı. Yüzen Çarşı'da bir müddet alışveriş molası verdikten sonra Tayland'da çok fazla miktarda yetiştirilen ve ihraç maddesi olan meşhur Teak Ağacı atölyesini gezerek buradaki mobilyaların ve hediyelik eşyaların yapımından satımına kadar geçen süreci görme imkânı bulacaksınız. Daha sonra Rose Garden'da alınacak öğle yemeği ardından Tayland'ın folklorik danslarını, geleneksel evlilik seremonilerini ve Tayland Boksu'nu seyredip, Tayland'ın simgesi olan fillerin inanılmaz şovunu izleme imkanı bulacaksınız. Otelimize geri dönüşün ardından boş zamanımız olacak. Akşam arzu edenler ile ekstra SEA FOOD Restaurant'ta akşam yemeği organizasyonu planlanmıştır. Yemeğin ardından arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Bangkok'un en meşhur pazarı olan ve şehre gelen her turistin mutlaka ziyaret ettiği, Çin ve Tayland mallarının ağırlıklı olarak satıldığı ve daha çok ünlü markaların taklit ürünlerin bulunduğu Pat-Pong gece pazarı turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

4.Gün Bangkok
Sabah kahvaltısından sonra alışveriş ve çevre gezisi için serbest gün. Arzu edenler ile ekstra olarak yapılacak olan Grand Palace ve Rice barge gezileri planlanmıştır. Bu turlarımızda önce Grand Palace'ı geziyoruz. Ardından gün batımına doğru bineceğimiz eski mavnalardan yapılmış teknede meyve ve kokteyl eşliğinde hoşça vakit geçirme imkanı. Bangkok'taki en güzel manzarayı yerel kokteyllerde yaşama şansımız olacak.Gezilerimiz sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.Gün Bangkok-Pattaya
Kahvaltının ardından otelden ayrılış ve özel otobüsümüz ile Pattaya'ya hareket. Yol üzerinde ekstra olarak yapılacak olan NONG NOOCH BOTANİK BAHÇESİ ve TİMSAH ÇİFTLİĞİ turu.Timsah çiftliği gezisinde birçok değişik hayvanı bir arada görebileceksiniz. Kaplan, Fil, Ayı gibi hayvanları doğal ortamlarına çok yakın bir şekilde seyretme ve fotoğraflayabilme imkanınız olacak ayrıca timsahları besleme imkanı bulacaksınız. Bu değişik atmosferden sonra Pattaya'dan yaklaşık 20 dakika uzaklıkta bulunan Nong Nooch Botanik bahçesinde 500 hektarlık alanda düzenlenmiş doğal güzelliklerin yanı sıra Thai kültürünü daha yakından tanıyabileceğiniz Thai Cultural Show'u ve ayrıca muhteşem Fil showunu izleyebileceksiniz. Oldukça etkileyici bu gezilerden sonra Tayland ekonomisinde önemli yer tutan zümrüt, safir, yakut ve pırlanta gibi değerli taşların satış yeri olan dünyaca ünlü mücevher fabrikasını ziyaret edeceğiz. Akşam üzeri otelimize yerleşme ve serbest zaman.Geceleme otelimizde.

6.Gün Pattaya
Sabah kahvaltı sonrası arzu edenler ile ekstra tam günlük MERCAN ADASI turu için otelimizden hareket edeceğiz. Mercan adaları dünyanın en güzel yerlerinden biri olup eşsiz doğasını izlemeye doyamayacak, mavinin değişik tonlarının müthiş uyumuna sizde şahit olacaksınız. Öğle yemeği tur esnasında verilecektir. Akşam üzeri otelimize dönüş ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam Arzu edenler ile ekstra Uzakdoğu'nun en meşhur müzikal kabaresi olan Alcazar Show'u seyretmek için otelimizden hareket edeceğiz. Her gece 3 seansı da dolu oynayan bu showda değişik dekorlarda sahnelenen Broadway tarzı gösteriyi, nefis Uzakdoğu kostümleri içindeki dansçıların inanılmaz performansıyla VIP koltuklarımızdan seyredeceğiz. Bu gösteriyi kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme otelimizde.

7.Gün Pattaya
Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman.Arzu edenler ile ekstra olarak düzenlenecek olan Fil Safarisi gezisi planlanmıştır. Turumuzun ardından gece serbest zaman.

8.Gün Pattaya-Bangkok
Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman.Deniz ve güneşlenme imkânı.Gece yarısında otelimizden ayrılana kadar odaları kullanma hakkımız bulunmaktadır.

9.Gün Pattaya-Bangkok-Kiev-İstanbul
Sabaha karşı saat 00.30 gibi özel otobüsümüz ile Bangkok Havalimanı'na hareket edeceğiz. Bangkok Havalimanı'na varış ve Aerosvit Havayolları'na ait VV172 sefer sayılı uçuşu ile saat 05:00'te Kiev'e hareket. Saat 11:30'da Kiev'e varış ve uçak degiştirme. Aerosvit Havayollarına ait VV265 sefer sayılı uçuşu ile saat 13:45'de İstanbul'a uçuş. Yerel saat ile 15:55'te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 

 • Aerosvit Havayolları ile İstanbul-Kiev-Bangkok / Bangkok-Kiev-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Pattaya'da Aiyara (vb.) otelde 4 gece konaklama
 • Bangkok'ta Royal River (vb.) otelde 4 gece konaklama 
 • Bangkok yarım günlük panoramik şehir turu
 • Tüm sabah kahvaltıları (açık büfe)
 • Programda belirtilen tüm otobüs transferleri
 • Bangkok karşılamalı Türkçe rehberlik hizmeti (Grubun sayısı 14 kişi olur ise Pattaya'da Türkçe rehberlik hizmeti de verilecektir)
 • Fiyatlarımıza KDV dahildir.
 • Assist Card Seyahat Sigortası (ZORUNLUDUR) (Vize alınamaması durumunda 1000 Euro.ya kadar geri ödeme, kaza, hastalık masrafları, bagaj kaybolması, hırsızlık sonucu maddi kayıp vs. limitler dahilinde Assist Card Seyahat Sigortası tarafından karşılanmaktadır.)
 • Havaalanı ve güvenlik vergileri, Atatürk havalimanı yer hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Programda ekstra olarak belirtilen geziler
 • Yurt dışı çıkış konut fonu bedeli 15 TL (Yurt dışı çıkış harçlarını seyahat öncesi ilgili bankalara yatırmanız gerekmektedir.)

TAYLAND TURU FİYATLARI
 

TAYLAND TURU 3* Oteller
İki kişilik odada kişi başı 679 €
İlave yatak 679 €
Tek kişi 829 €
0-2 yaş çocuklar 429 €
2-12 yaş çocuklar 679 €
 

 

•Lütfen acente yetkilisine danışınız.

 


ÖNEMLİ DUYURU

1 Mart`tan itibaren geçerli olmak üzere, Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı ve Avrupa Sivil Havacılık Konferansı kuralları gereğince havayolu ile seyahat edecek yolcuların seyahatleri esnasında uçak içinde yanlarında bulunduracakları el ve kabin çantalarında taşıyabilecekleri sıvılarda kısıtlamaya gidilmiştir.

Gümrüksüz mağazadan veya uçuş esnasında satın alınan sıvı ürünler görevli tarafından faturası ile birlikte özel poşete konulacak ve poşetin ağzı yapıştırılacaktır. Bu poşet ve ürüne ait fatura güvenlik kontrol noktasında kontrol edildikten sonra, uçağa alınmasına müsaade edilecektir.

Her yolcu 1 adet plastik poşet taşıyabilir ve poşet içindeki her bir ürün maksimum 100 ml olabilir.

Son varış noktasına başka bir havaalanında aktarma yaparak seyahat ediliyorsa, mağazada veya uçakta verilen özel gümrüksüz alışveriş torbasının son inilecek havaalanına kadar açılmaması gerekmektedir. Aksi halde aktarma yapılan alanda poşetin içeriğine el konulabilir.
Kısıtlamaya dahil olan bazı sıvı maddeler:

*Su, şurup, içki dahil her türlü sıvı, kremler, losyonlar, yağlar, parfümler, maskara ve benzer makyaj malzemeleri, traş köpükleri, deodorantlar, her türlü macun kıvamındaki maddeler, reçel veya bal gibi tam katı olmayan yiyecekler, kontak lens sıvıları, şampuanlar ile bu maddelere benzeyen diğer maddeler.

Check-in'e verilen uçakaltı bagajda herhangi bir sıvı kısıtlaması uygulanmadığı için, çantalarınızı hazırlarken uygulamaya giren kısıtlamaları göz önünde bulundurarak, sıvı ürünleri uçakaltı bagajlarınıza koymanız önerilmektedir.

Bebek ile seyahat eden yolculara mama/süt veya ilaç kullanımı zorunlu olan kişilere ilaç için, seyahat süresince yeterli olacak miktarda ve orijinal ambalajında bulundurmaları için istisna uygulanabilir, ancak kontrol noktasında mama veya ilacı tatmaları veya hastalığı/ilacı belgelendirmeleri istenebilir.

THY'DEN UYARI: ALANA ERKEN GELIN!

THY, CHECK IN VE BAGAJ ISLEMLERININ SONA ERIS ZAMANLARINI DEGISTIRDI.

THY'DE YAPILAN YAZILI ACIKLAMAYA GORE, YAZ TARIFESINE BAGLI OLARAK ARTAN YOLCU TRAIGI VE HAVALIMANINDA LIKIT KONTROLU ISLEMLERI NEDENIYLE, 1 MAYIS 2009 TARIHINDEN ITIBAREN, ATATURK HAVALIMANI'NDAKI CHECK IN VE BAGAJ ISLEMLERINI IC HATLARDA UCUSA 45 DAKIKA, DIS HATLARDA ISE UCUSA 1 SAAT KALA SONA ERECEK SEKILDE DEGISTIRILDIGI BILDIRILDI.