Merhaba,

Türkiye’nin ilk ve tek çevre dostu seyahat acentesine hoş geldiniz.

Hip Travel, Türkiye’de benzeri olmayan öncü bir girişimle, Türkiye’nin ilk doğa dostu tatil sistemini başlatıyor.

Hip Travel’ın turları kapsamında yapacağınız uçak yolculuklarında oluşacak karbon emisyonunu telafi etmeyi taahhüt ediyoruz.

Hip Travel’ın dış ülke çıkışlı gemi turları da dahil olmak üzere uçak yolculuğu gerektiren herhangi bir turuna katıldığınızda, gidilecek uzaklığa göre oluşacak karbon emisyonunu giderecek sayıda ağacın dikilmesini sağlayacağız.

TEMA Vakfı’na yapacağımız bağışlarla gerçekleştireceğimiz bu uygulama dolayısıyla müşterilerimize hiçbir ek maliyet yüklemiyor, hiçbir ilave fiyat talep etmiyoruz. Gerçekleşen bağış ve dikimi yapılacak ağaçlarla ilgili bilgilendirici bir e-posta TEMA tarafından size gönderilecek.

Uçak yolculuklarının ne kadarlık bir karbon salınımına yol açtığını ve bunu gidermek için kaç adet ağaç dikilmesi gerektiğini hesaplamak için, bu alandaki resmi otorite sayılan Uluslararası Sivil Havacılık Kurumu’nun (http://www.icao.int) ve TEMA’nın İnternet sitesinde ilan etmiş olduğu (http://www.tema.org.tr/Karbonmetre/Karbonmetre.html) verileri kullanıyor olacağız.

İyi tatiller dileriz.